Regulamin sklepu Internetowego MSilver

  1. Postanowienia początkowe

Sklep Internetowy, zwany dalej „Sklepem”, działający pod adresem https://www.msilver.pl prowadzony jest przez: Macieja Molaka, Wyrób i obrót metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi Molak Maciej, wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Warszawa pod numerem 211690, nr NIP: 9510024702; REGON 010345435 z adresem głównym wykonywania działalności 02-784 Warszawa, Służby Polsce 1/62 oraz miejscem wykonywania działalności w pracowni plastycznej 02-784 Warszawa, ul. Dembowskiego 23 (numer konta 92 1140 2017 0000 4602 0324 0538).

Nazwy producenta i nazwa(marka) „MSilver” należą do ich właściciela i prezentowane są na stronach sklepu wyłącznie w celach informacyjnych.

Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

  1. Składanie zamówienia

Sklep Internetowy msilver.pl prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Zamówienia przyjmowane są na stronie www.msilver.pl, w wyjątkowych przypadkach e-mailem na adres sklep@msilver.pl lub telefonicznie pod numerem:

501 79 87 62.

Przed złożeniem zamówienia klient powinien upewnić się, czy towar jest dostępny u producenta. Biżuteria wykonywana jest ręcznie i w pojedynczych egzemplarzach co powoduje jej niepowtarzalność. Istnieje szansa, że w chwili zamówienia przez Internet produkt został kupiony bezpośrednio u Producenta w siedzibie w pracowni plastycznej.

Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie są nowe oraz wolne od wad. Każdorazowo Sklep przedstawia pełen opis właściwości (wielkość, kształt, materiał) oraz zdjęcie oferowanego towaru.

Prezentowane w sklepie zdjęcia przestawiają oferowane przez Sklep produkty. Nieznaczna różnica w wyglądzie otrzymanego towaru względem prezentowanego może wynikać z różnych ustawień i parametrów technicznych urządzenia (komputer, tablet, komórka smartfon lub inne urządzenie elektroniczne), a także monitora, na którym Klient przegląda ofertę produktu. W przypadku wątpliwości co do wyglądu przedmiotu wskazany jest kontakt mailowy lub telefoniczny ze Sklepem.

Zamówienia mogą składać Klienci, którzy mają ukończone 18 lat i zarejestrowali się w sklepie podając swoje dane osobowe, które są niezbędne do realizacji zamówienia. Wraz z dokonaniem rejestracji Klient wyraża zgodę na zbieranie, przechowywanie oraz przetwarzanie swoich danych osobowych do celów związanych z realizacją zamówienia. (szczegóły w pkt. 5 niniejszego regulaminu).

Po złożeniu zamówienia Klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

a)      w przypadku zamówień płatnych przelewem - po zaksięgowaniu na rachunku wpłaty

b)      w przypadku zamówień odbieranych osobiście i płatnych gotówką - po wpłynięciu formularza zamówienia na skrzynkę elektroniczną Sklepu lub po kontakcie telefonicznym i indywidualnym umówieniu się ze Sprzedającym

c)       w przypadku zamówień płatnych przez „Przelewy24” – po otrzymaniu potwierdzenia z systemu płatności elektronicznej

Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza adresowego zamówienia i automatyczne przesłanie go do nas. Producent zastrzega sobie prawo do kontaktu z Zamawiającym (Klientem) w celu doprecyzowania zamówienia. Producent zastrzega sobie także prawo do anulacji zamówienia wynikające ze sprzedania towaru w jednakowym czasie - w siedzibie w pracowni plastycznej. Sklep zobowiązuje się tym samym do poinformowania Klienta (bez zbędnej zwłoki) o fakcie i zaproponowania rozwiązania: zmiany zamówienia na inny egzemplarz lub wykonanie na zamówienie (przy dostępności materiałów) specjalnie dla Zamawiającego.

Producent zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, tzn.  bez podania numeru telefonu lub adresu e-mail, pod którym będzie możliwy kontakt z Klientem (np. w celu potwierdzenie zamówienia lub jego doprecyzowania).

Zamówienia można składać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub na życzenie Klienta - faktura VAT. Paragon lub faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki. Aby otrzymać fakturę VAT, należy wysłać prośbę przez e-mail, w którym podane zostaną wszelkie niezbędne do wystawienia faktury dane (Nazwa Firmy, Adres Firmy, NIP Firmy).

Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia. Klient może wycofać złożone zamówienie mailem: sklep@msilver.pl lub telefonicznie zanim zamówienie zostanie zrealizowane i wysłane.

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich (zł) i zawierają podatek VAT w stawce 23%. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca od chwili złożenia przez Klienta zamówienia.

Sklep MSilver zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu Internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

Do każdego zamówienia zostaną doliczone koszty przesyłki, z wyjątkiem zamówień odbieranych osobiście.

Zamówione produkty są nieodpłatnie pakowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczny transport.

  1. Realizacja zamówienia

Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Klient jest zobowiązany do uważnego obejrzenia zawartości przesyłki - reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie protokołu reklamacyjnego spisanego w obecności doręczyciela!

Zamówienia realizowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach pracy sklepu, tj. 9:00 – 17:00.

Zamówiony towar Sklep dostarcza w terminie maksymalnie 14 dni od dnia złożenia zamówienia. W przypadku towarów zmienianych na życzenie Klienta (zmiana rozmiaru, zapięcia i inne zmiany wynikające z prośby Zamawiającego) Sklep dostarcza zamówiony towar w terminie do 30 dni od dnia złożenia zamówienia, chyba że indywidualna umowa z Klientem stanowi inaczej (w sytuacji kiedy trzeba zamawiać dodatkowe kamienie lub inne elementy biżuterii). Towar dostarczany jest za pomocą firmy kurierskiej lub Poczty InPost. O przedłużeniu terminu realizacji klient zostanie poinformowany telefonicznie bądź poprzez E-mail. Zawsze, po wcześniejszym ustaleniu (mailowo lub telefonicznie), możliwy jest odbiór osobisty towaru w pracowni w Warszawie przy ul. Dembowskiego 23.

Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

-gotówką przy odbiorze osobistym w pracowni przy ulicy Dembowskiego 23,

-przelewem bankowym na konto sklepu (numer konta podany podczas procesu składania zamówienia oraz w postanowieniach początkowych niniejszego regulaminu),

-przelewem poprzez system płatności elektronicznych przelewy24.

Koszt wysyłki zależny jest od opcji dostawy jaką wybierze Klient:

- Kurier DPD przesyłka ubezpieczona - 16zł.

Ze względu na wartość produktów wszystkie przesyłki są ubezpieczane.

  1. Reklamacje i zwroty

a. Zwroty

Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" możesz zrezygnować z towaru zakupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Poniższe punkty regulują kwestie związane z procedurą zwrotu towaru:

Zwrot towaru jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób uszkodzony.

Zwrot towaru nie dotyczy wyrobów, które są wykonywane na zamówienie indywidualne, oraz w których na życzenie Klienta dokonano jakichkolwiek zmian odbiegających od standardu wyznaczonego przez dany model biżuterii.

Zwracany towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania.

Towar musi zostać zwrócony w stanie nienaruszonym, w oryginalnym opakowaniu, z oryginalnymi metkami.

Zwrot towaru należy uzgodnić uprzednio ze sklepem MSilver – drogą e-mailowa lub telefoniczną.

Uwaga: Za wadę nie uznaje się naturalnych inkluzji, wewnętrznych pęknięć oraz naturalnych przebarwień kamieni. Sklep dokłada wszelkich starań, aby produkty były jak najwierniej przedstawione na zdjęciach. Zdjęcia wykonywane są w warunkach studyjnych, przy profesjonalnym oświetleniu, stąd mogą zdarzyć się rozbieżności w kolorze spowodowane intensywnym oświetleniem przedmiotu oraz indywidualnymi ustawieniami parametrów monitora Klienta.

Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT). Nie trzeba wypełniać żadnego formularza, wystarczy krótka notatka z informacją kto zwraca towar oraz na jakie konto Sklep powinien zwrócić zapłatę.

Towar niespełniający powyższych warunków nie zostanie przyjęty do zwrotu.

W przypadku zwrotu towaru, Klient ponosi koszty przesyłki towaru do i od Klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do potrącenia tych opłat z kwoty zwracanej za towar.

W przypadku uznania odstąpienia od umowy Sklep zwraca pieniądze w ciągu 7 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym odstąpieniem od umowy i podanym numerem konta.

b. Reklamacje

Warunkiem przyjęcia reklamacji jest przesłanie towaru, z opisem wady, na adres dostawcy w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Produkty wadliwe są wymieniane na nowe po zgłoszeniu uszkodzenia jeżeli jest taka możliwość. Producent zastrzega sobie prawo do zwrotu kosztów produktu w przypadku kiedy nie ma możliwości wyprodukowania drugiego takiego produktu. Wynika to z niniejszego regulaminu – produkty są wykonywane ręcznie, każda sztuka jest egzemplarzem pojedynczym i nie ma możliwości stworzenia drugiego takiego samego egzemplarza. Producent zastrzega sobie prawo do indywidualnej konsultacji z Klientem i ustalenia dogodnego rozwiązania dla Kupującego.  Koszty przesyłki wymienionego towaru pokrywa Sklep.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy zamawiającego Sklep nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

  1. Ochrona danych osobowych

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że dane osobowe naszych klientów są przechowywane w zbiorze danych i nie są udostępniane osobom trzecim.

Dane osobowe zbierane są wyłącznie na potrzeby MSilver - „Wyrób i obrót metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi Molak Maciej” oraz przetwarzane w celu realizacji zamówień, prowadzenia akcji promocyjnych, partnerskich i reklamowych z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych określonych w przepisach o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobowych posiada administrator Sklepu oraz organy państwowe zgodnie z ustawą, a także podmiot obsługujący serwer home.pl. Każdy Klient dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawienia, żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz prawem sprzeciwu, który należy zgłosić do siedziby firmy.

  1. Prawa autorskie

Firma „Wyrób i obrót metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi Molak Maciej”  posiada wszelkie prawa autorskie do biżuterii srebrnej oferowanej w Sklepie Internetowym www.msilver.pl oraz do zdjęć zamieszczonych na stronie.

Wszystkie materiały znajdujące się na stronie Internetowej Sklepu, a w szczególności teksty, zdjęcia, grafika, dźwięki lub materiały video są chronione prawem autorskim i stanowią własność ich twórców.

Wykorzystywanie wszelkich prezentowanych na stronie Internetowej Sklepu treści jest dopuszczalne tylko w zakresie własnego, osobistego użytku. Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie, w tym udostępnianie w Internecie, a także wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych wymaga uprzedniej pisemnej zgody ich autora lub wydawcy.

Klient przesyłając materiały lub dokumenty do Sklepu zapewnia, że posiada prawa bądź zgodę osób, do których takie prawa należą na dysponowanie wszystkimi materiałami i dokumentami

7.Informacje o plikach Cookies

  1. Portal wykorzystuje technikę plików typu „Cookies”.
  2. Pliki Cookies są niewielkimi informacjami zapisanymi przez serwer na komputerze Użytkownika, które może odczytać przy ponownym połączeniu się z tego komputera. Korzystanie z techniki plików typu „Cookies” nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych i adresowych Użytkownika ani żadnych informacji poufnych z jego komputera. W Serwisie technika „Cookies” pozwala określić profil informacji, jakimi Użytkownik Strony Internetowej jest zainteresowany.
  3. Użytkownik może przygotować swoją przeglądarkę sieciową do informowania o tym, kiedy przesyłane są pliki Cookies lub w ogóle do uniemożliwienia przesyłania plików Cookies.
  4. Wyłączenie plików Cookies w przeglądarce nie uniemożliwi korzystania z Serwisu, ale może spowodować utrudnienia w jego funkcjonowaniu.

8. Postanowienia końcowe

Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych i analitycznych przez firmę „Wyrób i obrót metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi Molak Maciej, nr NIP: 951 002 4702, w szczególności na potrzeby promocji i konkursów organizowanych przez ww.  firmę, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.  U.  z 2002 r.  Nr 101, poz.  926, z późn.  zm.). Jednocześnie Każdy Klient został poinformowany, iż ma prawo do dostępu do treści jego danych osobowych w każdej chwili, ich poprawienia oraz na podstawie art.  32 pkt.  7 i 8 ww.  ustawy do wniesienia żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Klient składający zamówienie oświadcza, że zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania akceptując jego postanowienia. W przypadku niedotrzymania postanowień Regulaminu, Sklep jest uprawniony do unieważnienia złożonego zamówienia.

 

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie. Zmiany Regulaminu obowiązują od chwili ich publikacji w Sklepie, na stronie Internetowej. Zmiany nie działają wstecz - nie wpływają na prawa i obowiązki użytkownika w zakresie usług znajdujących się w trakcie realizacji.

Klient wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy.

W sprawach nieregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania Sklepu, prezentacji i wiarygodności danych czy stwierdzonych nieprawidłowościach prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres: sklep@msilver.pl